• راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب
  با ضمانت

 • به شرکت فنی مهندسی آراد خوش آمدید

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب در ساختمان

رفع بوی بد فاضلاب منزل

رفع بوی بد چاه فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی در منزل و ساختمان ، کار سختی نیست اگر با ساختار لوله ساختمان و دلایل عمده این بوی بد، آشنا باشید. بوی بد فاضلاب ناشی از گازهای فاضلابی سولفید هیدروژن و متان است که علاوه بر بوی ناخوشایند، برای سلامتی هم خطرناک می باشندبا کمک گرفتن از لوله کش و چاه بازکن متخصص و کارکشته ، می توان در شناسایی دلیل و مکان اصلی نشت گاز های فاضلاب دقیق و سریع عمل کرد.رفع بوی بد فاضلاب توالت منزل و ساختمان و آشپزخانه که عمدتا ناشی از گرفتگی لوله ها می باشد.

رفع بوی بد ساختمان

بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است.این بو می تواند دائمی باشد و یا فقط در زمانهای مختلفی به مشام برسد ، می تواند بسیار غلیظ باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد. همانطور که شما هم احساس کرده اید این بو می تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد.می تواند در آشپزخانه ، توالت ، حمام و یا هرجای دیگر از ساختمان به مشام برسد. ساده ترین راه برای رهایی از این مشکل استفاده از محصولات تمیز کننده تجاری است

ویزگی های شرکت آراد

24 ساعته شبانه روزی بدونه تعطیلی

داشتن با تجربه ترین افراد در خدمات فنی

رعایت کردن اصول اخلاقی در انجام خدمات

نظافت محل کار و انجام کار بدونه کثافت کاری

فعال بودن در تمام مناطق تهران و حومه

انجام خدمات پایین تر نرخ اتحادیه جهت جلب مشتری

شماره تماس

0912-811-2542

شماره تماس

021-88-17-1035

شماره تماس

0912-811-2542

شرکت آراد

شرکت خدماتی رفع بوی بد فاضلاب با نام آراد با سابقه درخشان و تجربه بالای فعالیت در این حوزه، آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است. این شرکت با دارا بودن پرسنل متخصص و با تجربه در این زمینه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده پاسخگویی به مشکلات شما است.رفع بوی بد فاضلاب شرکت آراد به صورت ۲۴ ساعته در سراسر تهران بزرگ پاسخگوی نیاز شما مشتریان عزیز است.

گر شما هم دنبال شرکت خدماتی معتبر هستید شرکت آراد این اطمینان را به شما میدهد که تنها شرکت دارای نماد اعتماد بین دیگر شرکتها می باشد.که اولویت خدمات دهی ما رضایت مشتریان و انجام هرچه بهتر کار می باشد

علت بوی بد چاه فاضلاب در ساختمان

بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است.این بو می تواند دائمی باشد و یا فقط در زمانهای مختلفی به مشام برسد ، می تواند بسیار غلیظ باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد. همانطور که شما هم احساس کرده اید این بو می تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد.می تواند در آشپزخانه ، توالت ، حمام و یا هرجای دیگر از ساختمان به مشام برسد. ساده ترین راه برای رهایی از این مشکل استفاده از محصولات تمیز کننده تجاری است. با این حال، آن ها دو ضرر مهم دارند:اول، آن ها لوله هارا تمیز می کنند ، اما اگر به طور منظم استفاده شوند ، باعث پوسیدگی لوله کشی منزل می شوند علاوه بر آن، آن ها گازها و بوهایی را رها می کنند که تنها افراد خاصی می توانند آن را تحمل کنند. آن ها به طور خاص بر افرادی که آلرژی یا آسم دارند تاثیر منفی می گذارند.

(( مهمترین عوامل در نشتی بوی بد فاضلاب در ساختمان و آپارتمان ))

1-سیفون توالت

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب در گام اول : برای پیدا کردن علت بوی بد فاضلاب باید سیفون توالت را بررسی کرد، از جمله اقداماتی که برای جلوگیری از پخش شدن گاز فاضلاب یا هیدروژن سولفید در سیستم لوله کشی ساختمان، انجام می دهند قرار دادن سیفون در سرویس بهداشتی می باشد. اغلب سیفون با فلاش تانک اشتباه گرفته می شود ولی لازم است بدانید که سیفون یا شتر زیر سنگ توالت گذاشته می‌شود و اغلب اوقات پر از آب می باشد. سیفون توالت همیشه کمی آب درون خودش نگه میدارد تا بوی بد چاه پخش نشود.

2-پر شدن چاه فاضلاب

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب : اگر چاه فاضلاب پر باشد بدیهی است که بوی بد فاضلاب در فضا پخش می شود که در این صورت باید فورا با افراد متخصص در زمینه خالی نمودن چاه تماس بگیرید. از دلایل به وجود آمدن بوی بد فاضلاب می توان به ترکیدگی لوله فاضلاب و یا نشت فاضلاب به دیواره ها اشاره کنیم. ترکیدگی لوله آب معمولاً به دلیل فرسوده بودن لوله های فاضلاب، یخ زدگی، ضربه اتفاق می افتد که اگر لوله فاضلاب ترکیده باشد باید به سرعت مشکل را برطرف کنید در غیر اینصورت باعث نشست ساختمان می‌شود.

3-فرسوده شدن چاه فاضلاب

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب :چاههای فاضلاب فرسوده که اغلب در ساختمانهای قدیمی وجود دارد علاوه بر داشتن بوی بد، مشکلات دیگری از قبیل رسوب لجن ها به دیوار فاضلاب وجود می‌آورند که این رسوب لجن ها باعث می شود تا چاه فاضلاب مکررا پر شود و در این مواقع خالی نمودن چاه، راه حلی درست و منطقی برای حل این مشکل نمی باشد. در این مواقع توصیه می‌شود که از خدمات لایروبی برای چاه خود استفاده کنید تا مشکل به صورت پایه ای حل شود.

نحوه بر طرف کردن بوی بد چاه فاضلاب در ساختمان

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب در منزل تان، در گام نخست باید منشاء این بوی بد و غیر قابل تحمل را پیدا کنیم. برای یافتن دلایل اصلی و راه های برطرف کردن اصولی بوی بد فاضلاب در منزل خود با ما در تماس باشید. کارشناسان و مشاوران ما گام به گام در جهت شناسایی و رفع بوی بد فاضلاب منزل تان با شما همراه خواهند بود.

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب در ساختمان و آپارتمان فوری

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب در ساختمان و آپارتمان فوری

قبل از هر بار استفاده از توالت، سیفون بکشید؛ شاید لازم باشد چندین بار این عمل را تکرار کنید تاجایی که مطمئن شوید به جز آب تمیز و زلال چیز دیگری دیده نمی شود.
این مورد را برای همه اعضای خانواده به خصوص کودکانتان آموزش دهید یا اگر خردسال است خودتان این مساله را مدیریت کنید.

 1. با این راهکار ممکن است است مصرف بیش از حد آب آزار دهنده باشد؛ اما چاره ای نیست مگر اینکه به مشکلات گوارشی خود و اعضای خانواده پرداخته و این مساله را ریشه ای حل کنید. چرا که در حالت طبیعی یک بار سیفون کشیدن کافی است؛ پس اگر به تعداد بیشتری نیاز است پس یا به طرز نشستن روی توالت دقت کنید یا مسائل گوارشی خود یا اعضای خانواده را بررسی کنید.
 2. مورد دیگری که برای برطرف کردن بوی توالت به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از خوشبوکننده های مخصوص توالت است. بهتر است شمع های خوشبو کننده یا محصولاتی که از خود بوی خوبی تراوش می کنند در توالت قرار دهید و بعد از هر بار استفاده از توالت برای رفع بوی بد از اسپری خوشبو کننده استفاده کنید.
 3. سیستم تهویه توالت را همیشه چک کنید که به درستی کار کند؛ امیدواریم این سیستم به گونه ای طراحی شده باشد که هوا را به درستی منتقل کند. مجددا توصیه می کنیم مسائل فنی و تخصصی را خود بررسی نکنید و آن را به عهده کارشناسان مربوطه بگذارید. چون ممکن است برای برطرف کردن مشکل، آن را بد تر کنید و هزینه ی بیشتری را متحمل شوید.
 4. دفع زباله های انباشته در توالت؛ لطفاً این کار را روزانه انجام دهید. همانطور که خودتان بهتر می دانید انباشتگی موارد دور ریختنی هرچه زودتر انجام شود بهتر است چون نه تنها باعث بوی بد می شوند چه بسا باعث جمع آوری حشرات موذی یا آلودگی باکتریایی یا قارچی شوند که خود به نوبه خود ممکن است سبب بیماری یا مشکلات بیشتر شوند.
 5. استفاده از محلول های ضدعفونی کننده و تمیز کننده؛ برای رفع آلودگی ها و تمیز کردن توالت حداقل هر یک ماه یک بار این کار را انجام دهید. البته مدت زمان استفاده بستگی به شرایط منزل و بطور کلی بهداشت اعضای خانواده دارد. گاهی اوقات این زمان کمتر یا حتی بیشتر می شود. برای تمیز کردن توالت، توصیه می کنیم از کاشی دیوارها و درب توالت غافل نشوید.

رفع بوی چاه فاضلاب در آشپزخانه

معمولا اکثر سینک های ظرفشویی و لوله های فاضلاب دارای سینک یا شترگلو می باشد که همین باعث جلوگیری از خروج بوی بد فاضلاب چاه به داخل ساختمان می شود. پس می توان نتیجه گرفت که در حالت عادی و در اکثر مواقع مشکل از لوله فاضلاب نیست. اما در یک حالت این بو می تواند به داخل ساختمان رخنه کند و آن هم در صورتی است که چند روزی از سینک ظرفشویی استفاده نشده باشد و آب داخل سیفون خشک شده باشد.

در این صورت سیفون کارایی خود را از دست می دهد و بوهای متعفن چه به داخل آشپزخانه وارد می شوند. برای حل این مشکل کافیست مقداری آب داخل سینک بریزید تا مجددا سیفون ظرفشویی پر از آب شود و کارایی خود را بدست آورد. در حقیقت آب در سیفون ها نقشی کلیدی دارد و در صورت نبود آب آنها کارایی خود را از دست خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر به رفع بوی بد فاضلاب مراجعه کنید

علت بوی بد سرویس بهداشتی

هنگامی که بوی بد در منزل به مشام می‌رسد، اولین مکانی که به سراغ آن خواهید رفت تا مشکل را حل کنید، سرویس بهداشتی است. گاهی اوقات با وجود تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام و استفاده از اسپری خوشبو کننده، همچنان با بوی بد مواجه هستید و بوی بد فاضلاب از بین نمی‌رود. هنگامی که بوی بد سرویس بهداشتی با هیچ روش و تکنیکی رفع نمی‌شود، لازم است موضوع را جدی‌تر در نظر بگیرید و به دنبال پیدا کردن علت باشید. همانطور که متوجه شدید، علت بوی بد سرویس بهداشتی، نوعی باکتری است. این باکتری باعث تولید گازهای سپتیک می‌شود. گاز سپتیک شامل متان، آمونیاک و… است. به همین دلیل، غلظت بالای آن می‌تواند باعث آسیب دیدن سیستم تنفسی و حتی مرگ و میر شود. بنابراین، اولین قدم برای رهایی از بوی بد سرویس بهداشتی، پیدا کردن منشاء بو است که در زیر، دلایل این معضل را بررسی کرده‌ایم.

1- خرابی سیفون سرویس بهداشتی

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب : یکی از اصلی‌ترین دلایل بوی بد سرویس بهداشتی، خراب بودن سیفون است. فلاش تانک با نگه داشتن مقداری آب در مخزن منحنی شکل، مانع از بازگشت گازهای سمی فاضلاب به داخل لوله و ساختمان می‌شود. در نتیجه، هنگامی که با بوی بد سرویس بهداشتی روبرو شدید، ابتدا به سراغ سیفون سرویس بهداشتی بروید؛ زیرا، مشکلات زیادی مانند نشتی سیفون و یا سست شدن اتصالات آن، می‌تواند باعث خرابی فلاش تانک و پخش شدن بوی بد در فضا ‌شود.

2- وجود مشکل در لوله ونت

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب: سیستم لوله‌کشی فاضلاب دارای هواکش است که با مکش معکوس هوا به دفع گازهای آلوده و هدایت آن‌ها به خارج از ساختمان کمک می‌کند. در نتیجه، انسداد لوله ونت یا هواکش فاضلاب، گازهای سمی مجددا از چاه فاضلاب به داخل ساختمان برمی‌گردد.

3- مسدود شدن چاه فاضلاب

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب :در اکثر موارد، علت بوی بد سرویس بهداشتی به دلیل مسدود بودن چاه فاضلاب توسط اجسام خارجی است. در چنین حالتی، مواد جامد یا مایع درون چاه فاضلاب به سمت لوله‌های فاضلاب هدایت نمی‌شوند و باعث ایجاد بوی بد در ساختمان می‌شود. در این مورد، جریانات فاضلاب کند می‌شوند و ساکنین ساختمان قادر به تشخیص این مشکل خواهند بود.

4- نشتی لوله فاضلاب در ساختمان

راه از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب :در برخی مواقع، نشتی لوله‌های فاضلاب در سرویس بهداشتی، باعث خروج گازهای آلوده از چاه فاضلاب می‌شود. این مشکل معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که لوله‌ها فرسوده شده باشند.

راههای از بین بردن بوی بد چاه آپارتمان

روش اول: یک چهارم تا یک دوم پیمانه جوش شیرین را در فاضلاب بریزید. یک دوم پیمانه سرکه سفید هم به آن بیافزایید. آن را در فاضلاب بریزید و درب آن را بپوشانید اجازه دهید یک شب تا صبح داخل فاضلاب بماند تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

روش دوم:یک کیلو آهک را با 10 لیتر آب مخلوط کرده بعد از چند ساعت آن را تکان داده و از صافی بگذرانید و صاف کرده آن را برای مدتی طولانی در چاه مورد نظر تخلیه نمایید.

روش سوم:ترکیب نمک و جوش شیرین، محلول بسیار قوی و از بین‌برنده بوی بد فاضلاب است. یک لیوان نمک و یک لیوان جوش‌شیرین را به همراه یک کتری آب‌جوش به داخل چاه فاضلاب بریزید تا از بیرون زدن بوی نامطلوب آن جلوگیری کنید.

روش چهارم: برای رفع سریع بوهای نامطبوع مکان هایی مثل سرویس بهداشتی، هیچ چیز مانند چوب کبریت کارساز نیست. برای این کار کافی است یک یا چند کبریت را روشن و سپس خاموش کنید. گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد می شود، بوهای ناخوشایند را جذب و خیلی سریع از بین می برد.

روش پنجم: یکی از ساده ترین روش ها برای ازبین بردن یا شاید به معنای دیگر خنثی کردن بوی ناخوشایند ایجادشده در محیط، استفاده از اسپری های خوشبوکننده هوا و بوگیرهایی است که به صورت کارخانه ای در انواع و اقسام مدل ها و عطرها تولید می شوند. حتی می توانید به سادگی آن ها را خودتان بسازید و فضای داخلی منزلتان را عطراگین کنید در ادامه چند نمونه از چند نمونه از بو گیرها و خوشبو کننده های دست ساز خانگی را به شما معرفی می کنیم.

شرکت خدماتی آراد
 • ابتدا باید شما با شماره های داخل وب سایت خدمات آراد تماس بگیرید .
 • پس از ثبت درخواست شما، نزدیکترین سرویسکار به آدرس شما برای رفع گرفتگی اعزام خواهد شد.
 • در کوتاهترین زمان ممکن، لوله بازکن به محل میرسد و پس از بررسی گرفتگی، کار خود را آغاز می کند. با استفاده از دستگاه فنر برقی حرفه ای، بدون کثیف کاری اقدام به باز کردن گرفتگی می نماید.
 • زمان کمی لازم است تا گرفتگی باز شود.
 • پس از باز کردن گرفتگی محل آن شستشو داده می شود.
 • رعایت انصاف در گرفتن هزینه اولویت شرکت ماست